Úvod / Školní psycholog

Mgr. Eva Jendrulková – školní psycholožka

Telefon: +420 705 213 580 E-mail: jendrulkova@zsslatinice.cz

Konzultační hodiny:

Pondělí (8:30 – 16:30), Středa (8:30 – 16:30)

Doporučuji se domluvit předem e-mailem či telefonicky.

Hlavní role školní psycholožky spočívá v péči o psychickou pohodu v rámci školy. Nezbytnou součástí její práce je vytváření bezpečného, laskavého a přátelského prostoru, kde je možno sdílet různá trápení či potíže. V takovém prostoru přijetí je pak možné společně hledat rozličná východiska a otevírat se novým možnostem a perspektivám v dané situaci.

Školní psycholožka je k dispozici pro žáky, rodiče, pedagogy i další pracovníky na škole. Poskytuje psychologickou pomoc a podporu především ve formě konzultací, poradenství (týkající se osobních, rodinných a školních záležitostí) nebo krizové intervence.

Jsem vázaná mlčenlivostí a Etickým kodexem práce školních psychologů. Informace a citlivá data získaná při konzultační a poradenské práci se školní psycholožkou jsou důvěrná! S veškerými osobními údaji a daty je nakládáno podle Nařízení EU 2016/679 (GDPR). Tedy nikdo kromě žáků a jejich rodičů (zákonných zástupců) k nim nemá přístup.

Konzultace či poradenství s psycholožkou mohou proběhnout jednorázově nebo můžou mít krátkodobý (např. ve formě 5-ti setkání) či dlouhodobý charakter. Pro dlouhodobou individuální práci s dětmi je nutné mít podepsaný informovaný souhlas od zákonného zástupce dítěte.