Úvod / Pokusné ověřování IVP

Stav

Ukončené

Pokusné ověřování IVP

Od 10. prosince 2012 je naše škola zapojena do projektu: Pokusné ověřování Individuálního výchovného plánu (IVyP).

Obsahem pokusného ověřování je především nová forma školní péče o žáky, kteří narušují školní výuku. Jedná se o pedagogická, psychologická, sociální, zdravotní a jiná opatření, která budou sloužit k prevenci problémů i jejich řešení. Dalším cílem je zařazení IVyP mezi nástroje, které v případě zvyšujících se výchovných problémů žáků nastaví spolupráci rodiny, školy, ostatních orgánů a institucí ve směru vyřešení těchto problémů.

IVyP je dohoda s rodiči nebo zákonnými zástupci, u jejichž dětí se objevují opakované výchovné problémy, přestupky proti školnímu řádu nebo pravidlům třídy, které negativně působí na proces vzdělávání konkrétního jedince i celé třídy. IVyP se vytváří v situaci, kdy běžná opatření nevedla k efektu, IVyP obsahuje reálné úkoly a závazky pro školu, rodiče i samotného žáka.